Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Piteå IF Orienteringsklubb
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Piteå IF Orienteringsklubb.
Piteå IF Orienteringsklubb
Följ oss för uppdateringar
Norrbottens orienteringsförbund har inbjudit till läger för länets alla barn och ungdomar 9 - 16 år i Kiruna fredagen den 13 juni - söndag 15 juni.
Det här brukar vara ett jättebra tillfälle att utveckla sitt orienteringskunnande, ha kul och lära känna kompisar i andra klubbar. Vi i Piteå IF OK:s styrelse tycker att detta är värdefullt och kommer därför att subventionerar såväl barn som föräldrar som vill följa med med maximalt 500:- per person. Detta innebär att ni som mest i efterhand betalar 500:-. per person (se den bifogade lägerinbjudan där priset är angett till 600:- till 1000:-).
Ni anmäler er via länken i inbjudan om ni redan finns upplagda på Eventor och anger där önskemål om nivå och eventuell specialkost. Om ni inte lyckas med anmälan, kan ni vända er till oss ledare för att få hjälp. OBS! Innan ni anmäler er via länken, berätta för oss via mail att ni ska dit, även om ni har Eventor. Vi behöver bland föräldrarna utse en officiell ledare för vår klubbs deltagare. Detta ställer inte några speciella krav på kunnande, mer att hjälpa lägerorganisatörerna, föra vidare information osv.
Sista anmälningsdag är 26 Maj.
Länk till hela inbjudan samt anmälan: NOF läger 2025
Lägret är för alla i de aktuella åldrarna, nybörjare som mer drivna! Det finns nivåer från grön till violett (vi kan hjälpa till att förklara vad nivåerna står för).
Ta chansen!
Barn/Ungdomskurs | 20 maj, 18:00 |
Grön-Vit grupp Träning | 20 maj, 18:00 |
Öppen torsdagsträning | 22 maj, 18:00 |
BAIK Medel | 24 maj, 18:00 |
BAIK Långdistans | 25 maj, 18:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera